Konkursy

Zapoznaj się z regulaminami konkursów i weź w nich udział!

OZE dla najmłodszych

Dziękujemy wszystkim uczniom z klas I-III SP oraz ich opiekunom za udział w konkursach.  W konkursie "OZE dla najmłodszych"- Karta pracy wzięły udział 882 osoby, zaś do konkursu: "OZE dla najmłodszych"-hasło promujące OZE zgłosiło się 50 osób, które nadesłały 105 haseł.

Gratulujemy serdecznie laureatom!!!

  • Karta pracy- KONKURS ZAKOŃCZONY

 Konkurs polegał na wypełnieniu karty konkursowej i udzieleniu odpowiedzi na pytania dotyczące OZE. W konkursie wzięło udział 882 uczniów klas I-III szkół podstawowych działających na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Jury konkursowe  w składzie: Sylwia Jaroszewicz- Burczyńska, Anna Gołowicz i Arkadiusz Bartnik, w terminie od 2 do 16 stycznia 2015 r oceniło prace zgłoszone do konkursu oceniło prace zgłoszone do konkursu i spośród  prawidłowo wypełnionych kart wylosowano 30 laureatów konkursów.

Lista laureatów konkursu - kliknij tutaj

Zwycięzcy konkursu nagrodzeni zostali nagrodami rzeczowymi - ładowarką solarną służącą do wytwarzania i gromadzenia energii słonecznej i ładowania przenośnych urządzeń tj. mp3, telefony komórkowe. Nagrody wraz dyplomami przesłane zostały laureatom za pośrednictwem poczty na nazwisko opiekuna i adres podany w karcie konkursowej.

 

Karty zgłoszenia i regulamin konkursu:

Formularz zgłoszeniowy i karta pracy on-line- tutaj.

Karta pracy do wydruku i wypełnienia w wersji papierowej-  tutaj

Regulamin konkursu: OZE dla najmłodszych karta pracy

 

  • Hasło promujące OZE- KONKURS ZAKOŃCZONY

Zadanie konkursowe polegało na wymyśleniu krótkiego hasła promującego OZE. W konkursie wzięło udział 50 uczniów klas I-III szkół podstawowych działających na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, którzy zgłosili do konkursu 105 haseł.

Jury konkursowe, w składzie: Sylwia Jaroszewicz- Burczyńska, Anna Gołowicz i Arkadiusz Bartnik, w terminie od 2 do 16 stycznia 2015 r oceniło prace zgłoszone do konkursu i wyłoniło następujących zwycięzców konkursu:

 1 miejsce:

Adrian Rybczyński - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Wincenta Piotrowskiego w Wołuszewie, opiekun: Joanna Rybczyńska

Hasło: Używając Odnawialnych Źródeł Energii ratujemy nie tylko Ziemię, ale również samych siebie.

 2 miejsce:

Maria Kałaczyńska - ZSP Kamień Krajeński, opiekun: Bożena Pieńkos

Hasło: Promienie słońca i wiatru podmuchy grzeją rodziców i ich maluchy.

 3 miejsce:

Marta Turulska- Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kamieniu Krajeńskim, opiekun: Hanna Chyrek

Hasło: Wykorzystując słońce, wiatr i wodę, dbamy o przyrodę.

 

Formularz zgłoszeniowy i regulamin konkursu :

Formularz zgłoszeniowy tutaj.

Regulamin konkursu: Hasło promujące OZE

Formularz do wydruku: tutaj.

 

 

  • Zwycięska makieta - SP Zakrzewek

OZE w mojej miejscowości- KONKURS ZAKOŃCZONY

Zadanie konkursowe polegało na polega na skonstruowaniu przez klasę makietę swojej miejscowości urządzonej na sposób ekologiczny.  Do konkursu „OZE w mojej miejscowości” zgłosiło się 20 grup uczniów z placówek działających na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Jury w składzie: Magdalena Zontek, Paweł Olszewski, Leszek Milewski  w terminie od 23 stycznia do 6 lutego 2015 r. odwiedziło szkoły i oceniło makiety przygotowane przez uczniów.

Decyzją jury w składzie  w konkursie zwyciężyła makieta przygotowana przez uczniów klasy VI ze Szkoły Podstawowej w Zakrzewku pod opieką Pani Julity Tymeckiej. Nagrodą w konkursie był trzydniowy pobyt z warsztatami edukacyjnymi i wyżywieniem z dwoma noclegami w Szkole Leśnej na Barbarce. Zwycięska klasa gościła na Barbarce w terminie 16-18 marca 2015 r.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim klasom za udział w konkursie. Wszystkie klasy otrzymają dyplomy oraz podziękowania.

Wybrane konkursowe makiety zaprezentowane zostaną podczas Festiwalu OZE, który odbędzie się na Barbarce  w dniach 15-16 maja 2015 r.

Zdjęcia makiet  konkursowych obejrzeć można w zakładce media/galeria- kliknij tutaj

 

Formularze zgłoszeniowe i regulamin konkursu

UWAGA! TERMIN ZGŁASZANIA UDZIAŁU W KONKURSIE PRZEDŁUŻONY ZOSTAŁ DO 7.12.2014 R., A WYKONANIA MAKIETY DO 20.12.2014 R.

Karta do zgłoszenia tutaj.

Regulamin konkursu: OZE w mojej miejscowości

Instrukcja (informacje praktyczne) jak wykonać makietę- kliknij tutaj

 

Film pt „OZE dobre praktyki”- KONKURS ZAKOŃCZONY

Zadanie konkursowe polegało na indywidualnym lub grupowym przygotowaniu filmu dotyczącego odnawialnych źródeł energii. Skierowany był do uczniów szkół ponadpodstawowych i starszych osób zainteresowanych tematyką OZE. 

Do konkursu zgłoszonych zostało 19 filmów. Jury konkursowe w składzie Sylwia Jaroszewicz-Burczyńska, Kamil Snochowski, Leszek Milewski wybrało 10 prac, które zamieszczone zostały na stronie internetowej projektu  www.naszaenergia.kujawsko-pomorksie.pl i w terminie od 1 do 14 czerwca 2015r. internauci oddawali na nie swoje głosy.

W głosowaniu internetowym nadesłanych zostało 1040 głosów, z których ważnych było 662.Zgodnie z  zapisem w pkt 6 regulaminu głosowania internetowego  tj .
Przez cały czas trwania głosowania internetowego internauta z jednego komputera (jednego IP i jednego adresu e-mail) może oddać 1 głos na wybraną pracę. W przypadku stwierdzenia prób ominięcia reguł głosowania zapisanych w niniejszym regulaminie organizator zastrzega sobie prawo usunięcia podejrzanych głosów
.

Głosy powtórzone z tego samego adresu e-mailu lub IP nie zostały podliczone w rankingu końcowym.

Głosowanie internetowe wyłoniło 6 laureatów konkursu- przyznane zostały miejsca od I do III oraz trzy wyróżnienia:

Lista laureatów konkursu- kliknij tutaj

Filmy wybrane do głosowania internetowego proszę kliknąć w zakładce Konkursy/filmy OZE dobre praktyki - kliknij tutaj

Zdobywcy pierwszych trzech miejsc (nagrody) nagrodzeni zostaną kamerą sportową GoPro HERO,  zaś zdobywcy miejsc od czwartego do szóstego (wyróżnienia) otrzymają Dysk SSD 250GB. Nagrody przesłane zostaną pocztą.
Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplo
my.


Serdecznie jeszcze raz dziękujemy wszystkich uczestnikom za udział w konkursie, gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy internautom za oddane głosy!

 

Formularze konkursowe i regulamin konkursu

UWAGA! W ZWIĄZKU Z PROBLEMAMI ZGŁASZANYMI PRZEZ OSOBY, KTÓRE CHCIAŁBY WZIĄĆ UDZIAŁ W KONKURSIE UPROSZCZONE ZOSTAŁY WYMAGANIA DOTYCZĄCE PRAC KONKURSOWYCH A TERMIN ZGŁASZANIA PRAC DO KONKURSU PRZEDŁUŻONY ZOSTAŁ DO 15 MAJA 2015 R! DOKŁADNY OPIS ZMIAN W REGULAMINIE ZNAJDZIECIE PAŃSTWO W ANEKSIE DO REGULAMINU KONKURSU.ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE. PRZYPOMINAMY NA ZWYCIĘZCÓW CZEKAJĄ CENNE NAGRODY RZECZOWE

Karta do zgłoszenia tutaj.

Regulamin konkursu: „OZE dobre praktyki”

Aneks do regulaminu konkursu  "OZE dobre praktyki"